Jak powstał SIIT

Początki

Nasza HISTORIA

Historia powstania firmy rozpoczyna się w latach 80tych, kiedy to w szkole podstawowej zainteresowanie informatyką zapoczątkowało pasję jej założyciela. Pasja ta rozwijała się na tyle dynamicznie, że już w czasach licealnych tworzył programy na zlecenie jako programista.

Z biegiem lat, okazało się jednak, że zarządzanie systemami, serwerami, bazami danych czy innymi aspektami informatyki było zdecydowanie bardziej interesujące i angażujące, niż pisanie kodu i tworzenie programów. I tak, dzięki kontaktom i zaufaniu klientów pojawiały się pierwsze zlecenia na instalacje serwerów. Ich zwiększająca się liczba ostatecznie zadecydowała o założeniu 26 marca 2001 roku firmy SIIT.

W międzyczasie założyciel SIIT pracując równocześnie na etacie w międzynarodowej korporacji jako informatyk, zyskał bogate doświadczenie w nowoczesnych technologiach informatycznych. Przez 6 lat pracował przy instalacji i konfiguracji wielu systemów w kilku lokalizacjach, na dziesiątkach serwerów i dla setek użytkowników. Zdobywał cenne umiejętności i wiedzę z zakresu wysoce nowoczesnej i pionierskiej informatyki tamtych czasów.

Jednak po 6 latach okazało się, że firma nie potrzebuje już nowych rozwiązań informatycznych, lecz głównie koncentruje się na utrzymaniu i obsłudze istniejących systemów, co okazało się mniej ekscytujące i nieprzynoszące oczekiwanej satysfakcji. Wtedy postanowił zrezygnować z pracy na etacie i skupić się całkowicie na rozwoju własnej firmy, wykorzystując zdobyte doświadczenie w wdrażaniu nowoczesnych systemów dla swoich klientów.

Poprzez nabytą wiedzę i doświadczenie założyciela, firma SIIT zyskała solidne fundamenty do rozwoju i podjęła działania na rynku IT, oferując nowoczesne rozwiązania informatyczne swoim klientom. Dzięki zaangażowaniu i pasji do informatyki, firma stale się rozwija i zdobywa coraz większe grono zadowolonych klientów, a jej oferta nieustannie poszerza się o nowe usługi i technologie.

Obecnie SIIT koncentruje się na współpracy z administratorami IT w firmach, zapewniając specjalistyczne wsparcie przy wdrażaniu nowych systemów, które po uruchomieniu pozostają w obsłudze przez lokalny dział IT. Taka forma działalności satysfakcjonuje zarówno klientów, jak i założyciela firmy SIIT, który realizuje swoją pasję w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań informatycznych nie ingerując tym samym w pracę działów IT.

TY NIE MUSISZ SIĘ ZNAĆ NA INFORMATYCE

Od tego jesteśmy my!

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi być specjalistą w dziedzinie informatyki. My rozumiemy systemy którymi się zajmujemy i które wdrażamy!

Potrafimy w prosty i zrozumiały sposób przedstawić działania konkretnych rozwiązań ich plusy i minusy i wiemy kiedy takie rozwiązania się sprawdzają.

“Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz.”
- Albert Einstein

KIM JESTEŚMY?

Specjaliści w swojej branży

Zajmujemy się specjalistyczną informatyką dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

Wprowadzamy kompletne rozwiązania informatyczne, których celem jest poprawa bezpieczeństwa, funkcjonowania, efektywności i wydajności firmy.

Mały, ale mocny zespół

Jesteśmy małą rodzinną firmą w całości z polskim kapitałem. Pasjonujemy się nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami największych producentów.

Znamy się na naszej pracy, ponieważ jest ona także naszą pasją. Chłoniemy nowinki technologiczne i wykorzystujemy je tak, aby czerpać z nich to co najlepsze i dopasować je do potrzeb klienta.

Znamy się na tym!

Proponując klientowi dane rozwiązanie wybieramy takie, które już wypróbowaliśmy i najczęściej sami także z niego korzystamy.

Dzięki takiemu podejściu nic nas nie zaskoczy i potrafimy zająć się wszystkimi aspektami danego zagadnienia w sposób niezwykle szybki i umiejętny.

Wybierz właściwie

Dlaczego akurat my?

Aktualnie współpracujemy z kilkudziesięcioma firmami, które zaufały nam dzięki:

Ponad 20 lat doświadczenia

Firma SIIT powstała w 2001 roku, od tamtego czasu stale podnosimy swoje kwalifikacje i doskonalimy wiedzę w zakresie najnowszych technologii największych prodecentów. Pasja ta jednak nie zaczęła się w dniu powstania firmy, ale kiełkowała już od najmłodszych lat, co zaowocowało powstaniem SIIT.

Rzetelne wykonane zlecenia

Dzięki dogłębnej znajomości technologii którymi się zajmujemy jesteśmy w stanie każde wdrożenie zaplanować w taki sposób, aby idealnie dopasować je do potrzeb klienta, zepewniając bezpieczeństwo, możliwość rozwoju a równocześnie optymalizować koszty. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie poznając dokładnie oczekiwania klienta.

Przylacielska atmosfera

Z naszymi klientami łączą nas przyjacielskie stosunki, zawsze chętnie pomożemy i traktujemy każdego klienta z osobistym zaangażowaniem. Cieszymy się z możliwości dzielenia się naszą wiedzą i szybkiego, dzięki naszemu doświadczeniu, rozwiązywania problemów. Ponadto zawsze staramy się operować językiem dostosowanym do naszego rozmówcy. Nie jesteś specjalistą w informatyce? Nie musisz być, jesteśmy w stanie ci to wyjaśnić w sposób prosty. Jesteś specjalistą, ale potrzebujesz porady jak równy z równym? Tak lubimy rozmawiać najbardziej!

Lojalność i partnerstwo

Z naszymi klientami łączą nas najczęściej długotrwałe relacje. Z niektórymi współpracujemy od samego początku istnienia firmy, uczestnicząc w rozwoju ich biznesów i przeprowadzając w tym czasie nie jedną modernizację infrastruktury informatycznej, czy jej rozbudowę.

Znajomość wielu technologii

Dziedzina informatyki jest niezwykle szeroka, dlatego nie da się być specjalistą we wszystkim. My jednak przez wiele lat poznawaliśmy największe technologie i pracujemy na takich, które uważamy za najlepsze i najmniej awaryjne, i w nich naprawdę jesteśmy specjalistami. Uważamy, że lepiej rzeczywiście dobrze znać się na tym, co uważa się za najlepsze, niż oferować wiele bez dostatecznych umiejętności. Nie oznacza to jednak, że gdy klient przyjdzie do nas z problemem w technologii na której na co dzień nie pracujemy, nie jesteśmy w stanie mu pomóc. Wręcz przeciwnie! Wiele elementów jest nierzadko podobnych lub analogicznych i dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy się odnaleźć w naprawdę różnorodnych sytuacjach!

Nie tracimy czasu

Kiedy otrzymujemy zlecenie nie siedzimy bezczynnie. Na całość pracy składa się planowanie, zarządzanie projektem, testowanie, konfiguracja, instalacja, dostosowanie do indywidualnych wymagań klienta, dokumentacja, szkolenia oraz ewentualne monitorowanie, utrzymanie, wsparcie techniczne i aktualizacje. Wszystkie te aspekty wymagają od nas poświęcenia konkretnej ilości czasu, który dzięki doświadczeniu udało nam się zoptymalizować, tak aby wdrożenie rozwiązania informatycznego odbywało się sprawnie i efektywnie.

Doskonały efekt końcowy

Na efekty naszej pracy składa się wiele czynników, ale zawsze wkładamy w to serce, ponieważ dobrze wykonana praca jest naszą wizytówką i cieszymy się z perfekcyjnego efektu. Chcielibyśmy, żeby w każdej branży można było zaufać wykonawcom i być pewnym, że efekt będzie doskonały. My postaramy się, aby korzystając z naszych usług, właśnie tak było!

Postaw na SIIT

Sprawdź w jakim aspekcie możemy udoskonalić twoją informatykę!

Scroll to Top