Nowa funkcja Backup VCSP

Kopie zapasowe Microsoft 365

Od dziś istnieje możliwość objęcia kopią zapasową również danych znajdujących się w chmurze Microsoft 365.

6 listopada 2023

Ciesz się jeszcze większym bezpieczeństwem swoich danych z naszym nowym rozszerzeniem do tworzenia kopii zapasowych. Teraz nie tylko chronimy Twoje serwery, laptopy i komputery, ale także dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych w chmurze Microsoft 365!

Dzięki naszej nowej funkcjonalności do usługi Backup VCSP możesz spokojnie pracować, wiedząc, że Twoje pliki, maile i ważne dokumenty są pod nieustanną ochroną. Bezpieczeństwo Twoich danych to dla nas priorytet, dlatego wprowadzamy tę nową funkcję, aby jeszcze skuteczniej zadbać o spokój naszych klientów.

Odtwórz wideo

Kopią zapasową można objąć całą organizację Microsoft 365 klienta, wraz z wszystkimi zasobami, a w szczególności:

  • Skrzynki pocztowe użytkowników Exchange Online
    (skrzynki indywidualne oraz skrzynki współdzielone)
  • Dokumenty przechowywane na SharePoint/OneDrive
    (Dokumenty osobiste oraz dokumenty współdzielone)
  • Zespoły aplikacji Teams

Dlaczego warto wykonywać kopię zapasową chmury Microsoft 365?

Pomimo, że dane znajdują się w chmurze Microsoftu, to sam Microsoft nie wykonuje kopii zapasowych danych każdego użytkownika.
Microsoft zabezpiecza działanie swoich usług. Więc w sytuacji krytycznej jest w stanie przywrócić swoją usługę – sprawić, że niedziałający system pocztowy czy dysk OneDrive zacznie znowu działać, ale niekoniecznie będzie w stanie przywrócić dane klienta, gdyż za ich kopię zapasową odpowiedzialny jest sam klient.

Microsoft ma pewne mechanizmy zabezpieczające przed przypadkowym usunięciem przez użytkownika, ale krótkoterminowe i powyżej tego czasu, należałoby samodzielnie zadbać o kopie zapasowe danych – gdyby któryś użytkownik chciał odzyskać plik/mail z dalszej przeszłości. Nasza chmura jest dokładnie takim zabezpieczeniem – pozwoli ona na bezpieczne przechowywania danych z Microsoft365 przez okres czasu samodzielnie ustanowiony przez klienta.

Rozwijamy nasze usługi, aby sprostać rosnącym potrzebom naszych klientów. Liczymy, że ta nowa funkcja przyczyni się do jeszcze lepszego zabezpieczenia Twoich danych. Nie ryzykuj – z nami Twoje informacje są w bezpiecznych rękach!

Zapraszamy do skorzystania z nowej funkcji kopii zapasowych dla Microsoft 365. Bezpieczeństwo Twoich danych to nasza misja!

Jesteś informatykiem i poszukujesz partnera?

A może właścicielem firmy, który chce usprawnić działanie informatyki w swoim przedsiębiorstwie?


Scroll to Top